Fora internetowe czy portale medyczne – gdzie szukać informacji o zdrowiu?

Dla osób szukających w internecie rzetelnej wiedzy medycznej przekazanej w przystępny sposób dobrym wyborem jest portal medyczny. Informacje tam publikowane są sprawdzone i konkretne. W przeciwieństwie do forów, na których publikować informacje może każdy.

Internet stał się w ciągu kilku ostatnich lat kopalnią wiedzy na różne tematy, w tym tematy medyczne. Jednak wyszukiwanie informacji z dziedziny medycyny nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. W sieci jest wiele artykułów i wpisów z błędnymi danymi lub nawet szkodliwych. Rzetelnych informacji najlepiej szukać w miejscach, gdzie publikują osoby z wykształceniem medycznym.

Portal medyczny to miejsce, w którym znajdują się rzetelne teksty na temat różnych chorób i zagadnień z nimi powiązanych. Nowoczesny portal medyczny zawiera nie tylko suchą wiedzę fachową, ale informacje przekazane tak, by były dla osób zainteresowanych przystępne i interesujące. Materiały publikowane w portalu medycznym są pisane lub weryfikowane przez specjalistów z danej dziedziny medycyny.


Każdy nowy medyczny portal informacyjny zyskuje popularność na podstawie wartości publikowanych w nim treści. Im dokładniej i ciekawiej opracowany temat, tym większa jest użyteczność. W portalu medycznym rozległa tematyka, jak na przykład tematyka onkologiczna, przedstawiana jest kompleksowo. Osoba zainteresowana może przeczytać nie tylko o przebiegu choroby, jej przyczynach i objawach. Może też zapoznać się z metodami leczenia, danymi dotyczącymi rokowania, a także szeregiem przydatnych informacji związanych z onkologią, w tym zaleceniami dietetycznymi dla pacjentów onkologicznych.

Portal medyczny od forum internetowego różni przede wszystkim to, kto publikuje informacje. O ile na portalu medycznym umieszczane są informacje sprawdzone przez specjalistów w danej dziedzinie, o tyle na forum internetowym może pisać każdy, kto założy na nim konto. Wpisy na forum internetowym mają przeważnie niską wartość merytoryczną i dotyczą konkretnych przypadków, są więc nieprzydatne dla osób trzecich.

Często zdarza się, że na forum internetowym publikowane są informacje nie tylko nieprzydatne, ale nawet szkodliwe. Zastosowanie rad czy opisanych domowych sposobów leczenia u osoby szukającej pomocy w swoim, konkretnym przypadku, może mieć opłakane skutki.

Co wybrać: portal medyczny czy forum internetowe?

Wybór pomiędzy portalem medycznym a forum internetowym jest prosty – rzetelne informacje można uzyskać wyłącznie w portalu medycznym. Opisywane na forach internetowych przypadki są indywidualne i nie należy przyjmować zawartych we wpisach danych za uniwersalne.

Ostatnia edycja przez

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak pokonać nerwy podczas prezentacji?

Twoje nerwy strajkują przed wystąpieniami publicznymi? To naturalne! Wielu doświadczonych wykładowców, aktorów czy polityków czuje się podobnie. Na szczęście istnieją...

Zamknij