Grypa i przeziębienie – czy trzeba spędzić je w łóżku?

Wśród wielu osób ciągle panuje przekonanie, że przeziębienie i grypa to choroby, które trzeba „wyleżeć”. Nie każdy jednak może sobie na to pozwolić, zwłaszcza w dzisiejszych, zabieganych czasach. Jak jest naprawdę? Z pewnością kiedy zastosuje się odpowiednie medykamenty, można leczyć się, wcale nie rezygnując z wykonywania codziennych czynności.

Leżenie niezbędne czy wygodne?

Często uważa się, że leżenie w łóżku podczas grypy i przeziębienia jest niezbędne, by organizm mógł odpocząć i zebrać siły do walki z chorobą. Może to być przydatne w przypadku osób, które są ogólnie przemęczone (często przemęczenie przyczynia się w ogóle do powstania infekcji), niektóre jednak narzekają, że leżenie w łóżku jeszcze bardziej je osłabia i odbiera im siły.


Pozostanie w łóżku może też być potrzebne jeśli narzeka się na uczucie rozbicia i uciążliwe bóle głowy oraz mięśni, typowe dla przeziębienia i grypy. Czy jednak faktycznie jest to dobre rozwiązanie? Nie, objawy te trzeba zwalczać, a nie po prostu czekać w łóżku, aż same miną. Kiedy sięgnie się po dobry lek, zniweluje on wszystkie objawy infekcji, które zachęcają doświadczające je osoby do pozostania w łóżku, a więc będzie to najzupełniej zbędne i nic nie stanie na przeszkodzie, by oddać się zwykłym czynnościom.

Po co sięgnąć zamiast pozostawać w łóżku?

Zwalczający objawy grypy i przeziębienia warto sięgnąć po ogólnodostępne preparaty które są idealne dla wszystkich, którzy nie chcą podczas choroby pozostawać w łóżku albo nie mogą sobie na to pozwolić. Warto po nie sięgnąć zamiast marnować czas na chorowanie, chyba że faktycznie chce się w trakcie choroby odpocząć. Leki na grypę lub przeziębienie są doskonałym sposób na zniwelowanie bólu głowy i mięśni, a duża zawartość witaminy C (którą posiada większość oferowanych produktów) sprawia, że organizm ma siłę do walki z chorobą i można szybko wrócić do zdrowia.

A co jeżeli nie wyleczymy grypy do końca? Poznaj najczęstsze powikłania po grypie czytając artykuł http://febrisan.pl/porady/najczestsze-powiklania-grypie/

Tags: ,

Ostatnia edycja przez

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Oczopląs – objawy, przyczyny i sposoby leczenia

Oczopląs to schorzenie polegające na niekontrolowanym ruchu gałek ocznych. Odbywa się w różnych kierunkach (także w poziomie i w pionie)...

Zamknij