Wyśw. od 1 od 5 z 5 artykułów
Choroby, leczenie przeszczep

Zmiany skórne po przeszczepach reakcja GVH

Zmiany skórne po przeszczepach reakcja GVH – jest to reakcja uruchamiana obecnością „obcych” komórek limfoidalnych, których gospodarz nie może odrzucić. Odwiedzający wpisali takie problemy:graft zmiany skorne, twardzina od przeszczepu przeciw gospodarzowi, zmiany skorne po przeszczepach GVH.

0

Przetaczanie krwi

Przetaczanie krwi od jednego osobnika do drugiego jest pewną formą przeszczepu. W przeciwieństwie jednak do litych organów, krew jest tkanką, w której komórki zawieszone w osoczu krążą w naczyniach krwionośnych. Odwiedzający wpisali takie problemy:graft jelitowy.

0

Reakcja odrzucenia gospodarza GVH

Reakcja znana też pod nazwą: graft-versus-host reaction GVH. Ciężkim powikłaniem przeszczepu szpiku kostnego jest reakcja GVH, którą wywołują immunokompetentne limfocyty dawcy, a u biorcy  pozbawionego zdolności do odrzucania limfocytów dawcy.

0

Odrzucanie przeszczepu

Alloprzeszczepy mogą prowadzić do reakcji odrzucenia przeszczepu, za którą są odpowiedzialne mechanizmy, zarówno komórkowe jak i humoralne. Odwiedzający wpisali takie problemy:objawy odrzutu nerki, objawy odrzutu przeszczepionej nerki, alloprzeszczep, odrzucenie nadostre nerki objawy, alloprzeszczepy, odrzut watroby objawy, odrzut watroby po przeszczepie, oznaki odrzucenia watroby po przeszczepie.

0