Wyśw. od 1 od 15 z 30 artykułów
Archiwum | Układ kostno-stawowy kanał RSS

Osteoporoza – czym jest i jak przebiega leczenie?

Osteoporoza w literaturze medycznej określana jest jako choroba układu kostnego powodująca liczne złamania i zwyrodnienia. Schorzenie to najczęściej dotyczy osób, które ukończyły 50. rok życia, dlatego też znajdują się one w bezpośredniej grupie ryzyka zachorowaniem. Statystyki są nieubłagane – na osteoporozę najczęściej chorują Europejczycy. W 2000 roku odnotowano 9 milionów złamań pochodzenia osteoporotycznego, a 40%  Full Article…

0

Osteoporoza

Osteoporoza — zrzeszotnienie kości; to choroba metaboliczna, w której dochodzi do zmniejszenia masy kostnej w tak znacznym stopniu, że prowadzi to do złamań samoistnych lub po niewielkim urazie. Nazwa osteoporoza pochodzi z języka greckiego — osteon — oznacza kość, a poros — dziurę, otwór. W osteoporozie kość staje się porowata, zrzeszotniała i krucha. Wg definicji  Full Article…

0

Zwyrodnieniowe zapalenie stawów dłoni

Jak rozpoznać i leczyć ból stawów. Bóle stawów kolanowych, biodrowych lub rąk często utożsamia się z procesem starzenia się organizmu. Faktycznie, wiele dolegliwości pojawia się wraz z wiekiem, jednak ich występowanie może być nie tylko oznaką nadejścia sędziwych lat, ale również symptomem choroby zwyrodnieniowej, która niezdiagnozowana, a w rezultacie nieleczona, może skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie.  Full Article…

0

Zapalenie stawów

Schorzenia związane ze stawami. (więcej…) Odwiedzający wpisali takie problemy:zapalenie stawow objawy, zapalenie staww objawy, Zapalenie Stawów Objawy I Leczenie.

1

Bóle pleców

Objawy to przewlekłe lub ostre dolegliwości bólowe pleców. Bóle mogą promieniować do karku i głowy albo do ramion i nóg. (więcej…) Odwiedzający wpisali takie problemy:Miesnie plecw.

0

Choroby reumatyczne

Objwy: bóle części miękkich (mięśni), ale także stawów, poranne zesztywnienie. Bóle wędrujące (ten symptom dat nazwę chorobie: gr. rheuma – płynięcie, prąd). Niekiedy pod skórą pojawiają się zgrubienia reumatyczne. W stadium późnym następuje: niszczenie chrząstek stawowych i kości, zesztywnienie oraz deformacja stawów. (więcej…) Odwiedzający wpisali takie problemy:reumatyzm objawy.

1

Dolegliwości kolan

Objawy: bóle w przedniej części kolana, które nasilają się, jeśli przez pewien czas siedzimy ze zgiętymi nogami. Niekiedy występuje także uczucie zablokowania, jakby coś tkwiło w stawie. Przy poruszaniu rzepką rozluźnionego kolana czuje się trzeszczenie. (więcej…) Odwiedzający wpisali takie problemy:spuchnięte kolano, opuchniete kolano, spuchnięte kolano przyczyny, opuchnięte kolana, jaki lekarz pomoże na obolałe nogi bolące  Full Article…

1

Bóle palców i przedramion

Objawy: cierpnięcie palców, kłucia w skórze, bóle ścięgien przedramion i nadgarstków.  W niektórych przypadkach bóle są tak silne, że nawet codzienne czynności, jak mycie zębów, stają się dla chorego torturą. (więcej…)

1

Guzy przysadki mózgowej

Przysadka – gruczoł wydzielania wewnętrznego leży w siodle tureckim i jej wszelkie powiększenia przysadki powodują również deformację siodła tureckiego które można uwidocznić na zdjęciu RTG. Po wielkości siodła można sądzić o wielkości przysadki. (więcej…) Odwiedzający wpisali takie problemy:guz przysadki mózgowej objawy, guz przysadki objawy, siodło tureckie, gruczolak przysadki mózgowej objawy, objawy guza przysadki mózgowej.

0

Wodogłowie wewnętrzne i zewnętrzne

Przyczyną wodogłowia jest zwiększona ilość płynu mózgowo-rdzeniowego. Ilość płynu wzrasta gdy zaburzony jest stosunek jego wydzielania do jego wchłaniania. (więcej…) Odwiedzający wpisali takie problemy:wodogłowie wewnętrzne, wodogłowie, pęknięta czaszka objawy.

0

Staw kolanowy

Najczęściej dochodzi do uszkodzeń łękotek. Przesuwają się one podczas zginania a przy gwałtownym wyprostowaniu kolana mogą nie zdążyć się przesunąć => ulegają zaklinowaniu i uszkodzeniu (pęknięciu). (więcej…) Odwiedzający wpisali takie problemy:lekotka, łękotka, staw kolanowy, łękotka objawy, Staw Kolanowy Leczenie.

0

Zwichnięcie stawu biodrowego

To drugi w kolejności staw który najczęściej ulega zwichnięciu. Tworzy go głowa kości udowej (75% kuli) oraz panewka kości biodrowej. Aby doszło do zwichnięcia musi zadziałać znacznie większa siła niż przy zwichnięciu stawu ramiennego. (więcej…) Odwiedzający wpisali takie problemy:zwichnięcie endoprotezy stawu biodrowego objawy, zwichnięcie endoprotezy stawu biodrowego.

0

Zwichnięcie stawu ramiennego

Staw składa się z głowy kości ramiennej i panewki znajdującej się na łopatce. Charakterystyczna jest mała powierzchnia kontaktowa między głową a panewką, luźna torebka stawowa, stosunkowo mało więzadeł wzmacniających. (więcej…) Odwiedzający wpisali takie problemy:zwichnięcie stawu ramiennego.

0