Wyśw. od 1 od 15 z 21 artykułów
Archiwum | Skóra kanał RSS

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna — dział medycyny zajmujący się zapobieganiem wielu chorobom i dolegliwością związanym ze starzeniem się organizmu oraz w momencie ich wystąpienia — leczeniem zachowawczym i chirurgicznym. (więcej…)

0

Wypadanie włosów

Dermatolodzy i trycholodzy (specjaliści od włosów) coraz lepiej radzą sobie z leczeniem łysienia. Sprzyja temu postęp w medycynie, farmacji, kosmetologii. Do dyspozycji mamy cały arsenał środków, ale mimo to nad łysieniem nie zawsze udaje się w pełni zapanować. Większość metod nieinwazyjnego leczenia wypadania włosów wymaga regularnego stosowania specjalistycznych środków przeciwko łysieniu. Typowe kosmetyczne szampony na  Full Article…

1

Borelioza

To przewlekła, wielonarządowa, przenoszona przez kleszcze choroba o fazowym przebiegu. Boreliozę wywołują Borrelia burgdorferi, Spirochetaceae, G – (Burgdorfer, z uchyłków jelit kleszczy) oraz ruchliwa z peryplazmatycznymi wiciami –B.b.sensu stricto (Ameryka Pł.) –B.b.sensu lato. Pierwszy raz przypadek tej choroby wykryto w miejscowości Old Lyme na pograniczu USA i Kanady stąd nazwa Borelioza z Lyme. (więcej…) Odwiedzający wpisali  Full Article…

0

Retinoidy

Retinoidy (retinol, aldehyd retinolu, kwas wit.A, izotretinoina, adapalen, tazaroten). (więcej…)

0

Leki recepturowe

Leki recepturowe to: (więcej…) Odwiedzający wpisali takie problemy:ac salicylici.

0

Leki redukujące i utleniające

Mają zdolność utleniania się, kosztem pochłaniania tlenu z tkanek. Na skutek zmniejszenia ilości tlenu tkankowego – słabnie nasilenie procesów życiowych w ogniskach chorobowych. (więcej…) Odwiedzający wpisali takie problemy:kwas pirogalusowy, liquor carbonis detergens.

0

Erytrodermia

Termin „erytrodermia” nie oznacza jednolitego schorzenia; jest on pojęciem klinicznym, obejmującym szereg chorób wywołujących zapalenie całej skóry z uogólnionym zaczerwienieniem, łuszczeniem i przeważnie także nacieczeniem. (więcej…) Odwiedzający wpisali takie problemy:erytrodermia, erytrodermia leczenie, erytrodermia objawy.

0

Światłolecznictwo w dermatologii

Światłolecznictwo jest jedną z metod stosowanych w dermatologii. (więcej…) Odwiedzający wpisali takie problemy:fotochemioterapia, fotochemioterapia wskazania.

0

Działanie promieni słonecznych UV i IR na skórę

Działanie promieni słonecznych, pozafiołkowych i podczerwonych na skórę, odczyny popromienne. (więcej…) Odwiedzający wpisali takie problemy:pokrzywka słoneczna, pokrzywka zdjcia, pokrzywka sloneczna.

0

Leki immunosupresyjne w dermatologii

Leki immunosupresyjne w dermatologii: wskazania do leczenia, powikłania. Leki tej grupy wywierają działanie immunomodulujące, powodujące zmniejszenie aktywności układu immunologicznego. (więcej…)

0