Nie wiesz, ile na to wszystko trzeba będzie poświęcić czasu? Na szczęście niespecjalnie długo. Szczególnie jak zdecydujesz się na odpowiednie preparaty. Wówczas wszawica szybko stanie się tylko tak naprawdę niemiłym wspomnieniem z przeszłości… Czy wszawica powinna być bagatelizowana? Zdecydowanie nie. Sporo cennych faktów odnośnie tego właśnie zagadnienia zaraz zostanie przez nas przytoczonych. Na pewno wszawica Full Article…
Zaćma operacja – czas oczekiwania oraz terminy na NFZ. Gdzie najlepiej umówić się na zabieg?
Choć zabieg usunięcia zaćmy to powszechna i skuteczna korekta wzroku, w wielu przypadkach czas jej wykonania ma duże znaczenie dla lepszych rezultatów leczenia. Niestety, chcąc wykonać zabieg, który będzie refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, musimy liczyć się z długim terminem oczekiwania. Podpowiadamy, gdzie najszybciej można wykonać operację zaćmy. Operacja zaćmy – kiedy jest konieczna? Zaćma Full Article…
Afty – odwieczny problem ludzkości. Przedstawiamy skuteczne sposoby na ich zwalczanie
Nie tylko bolą, ale lubią powracać. Atakują wnętrze naszych ust, pojawiając się na błonie śluzowej policzka, dziąseł lub języka. Afty, czyli zdawać by się mogło niewielkie, ale bardzo dotkliwe owrzodzenia, stanowią niezwykle przykrą i uciążliwą przypadłość. Jak sobie z nią poradzić? (więcej…)
Osteoporoza w menopauzie – choroba cywilizacyjna?
Według ustaleń WHO na osteoporozę choruje ponad 75 000 ludzi w Europie, Japonii i Stanach Zjednoczonych. W Polsce problem ten dotyka 7% kobiet w wieku 45-54 lata (tak zwana osteoporoza w menopauzie), 25% w wieku 76-74 lat i aż połowę w wieku powyżej 75 roku życia. Czym jest osteoporoza, dlaczego narażone są szczególnie kobiety i Full Article…
Dyspepsja czynnościowa: poważna choroba o podłożu psychicznym – jak jej uniknąć?
Ból w górnej części brzucha, nudności i kłopoty z wypróżnianiem się mogą być pierwszymi objawami dyspepsji czynnościowej. Czy wiesz, jaki lekarz pomoże w rozwiązaniu problemu? (więcej…)
Pokrzywka idiopatyczna – skąd się bierze i jak ją leczyć?
Gdy na naszej skórze pojawiają się niepokojące zmiany, zaczynamy szukać przyczyn tego stanu. Jednak często okazuje się, że pokrzywka skórna nie jest spowodowana zapaleniem skóry. Skąd w takim razie biorą się te zmiany? Jak rozpoznać pokrzywkę idiopatyczną? Jak wygląda leczenie? (więcej…)
Uciążliwy świąd skóry – jak się go pozbyć? Sprawdzone sposoby
Świąd skóry potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Powoduje, że jesteśmy rozdrażnieni i mamy ciągłe uczucie dyskomfortu. Już choćby z tych przyczyn warto zainteresować się, jakie jest jego źródło. W ten sposób możemy szybciej i skuteczniej pozbyć się tej dolegliwości. (więcej…)
Oczopląs – objawy, przyczyny i sposoby leczenia
Oczopląs to schorzenie polegające na niekontrolowanym ruchu gałek ocznych. Odbywa się w różnych kierunkach (także w poziomie i w pionie) oraz z różną częstotliwością. Oczopląs może być chorobą wrodzoną lub nabytą pod wpływem różnych czynników (np. bodźcami cieplnymi). (więcej…)
Bulimia
Bulimia (bulimia nervosa) żarłoczność psychiczna, wilczy głód; jest chorobą psychosomatyczną, polegająca na zaspakajaniu lęku lub innych tłumionych negatywnych emocji obżeraniem się. (więcej…) Odwiedzający wpisali takie problemy: owłosienie łonowe u nastolatków, kosmowczak, prącie człowieka, rozwarcie szyjki macicy przy porodzie, okres dojrzewania u chłopców.
Wrodzone wady chromosomalne
Wady chromosomalne objawiają się ciężkim upośledzeniem fizycznym, a czasami także psychicznym, spowodowanym błędną informacją genetyczną zawartą w chromosomach. (więcej…)
Plamica Schonleina-Henocha
Plamica Schoenleina-Henocha jest to zespół chorobowy, któremu towarzyszy jednoczesne występowanie różnego rodzaju objawów. (więcej…)
Alergie pokarmowe
Prawidłowo funkcjonujący organizm dziecka jest zdolny do trawienia, a następnie przyswajania podanego mu pokarmu. (więcej…)
Ziarnica weneryczna pachwin
Jest to choroba zakaźna przenoszona zazwyczaj drogą płciową, podlegająca obowiązkowi zgłoszenia odpowiednim służbom zdrowia. (więcej…)
Zgorzel gazowa
Zgorzel gazowa to choroba wywołana zakażeniem jednym z licznych gatunków beztlenowców – bakterii rozwijających się w środowisku bez tlenu. (więcej…)