Miód Manuka

Współcześnie coraz większą popularność zyskują produkty, których nie kupimy w osiedlowym sklepie czy supermarkecie, a które mają zapewnić nam długie i zdrowe życie. Jednym z takich produktów jest Miód Manuka.
Nikogo nie trzeba przekonywać, iż miód ma wiele leczniczych właściwości – wiedzieli to już nawet Egipcjanie około 4000 lat temu, kiedy to używali tego produktu do gojenia ran. Obecnie na bazie miodu wytwarza się wiele leków i kosmetyków.

Czym więc jest Miód Manuka oraz czym różni się od innych rodzajów miodu? Otóż Miód Manuka produkowany jest przez pszczoły poprzez zbieranie nektaru z drzewa herbacianego lub samego drzewa Manuka. Miód Manuka zawiera substancję zwaną Methyloglyoxal, w skrócie MGO. MGO to substancja bardzo ważna dla naszego organizmu, a im wyższe jej stężenie w miodzie, tym więcej w nim leczniczych właściwości. Warto dodać, iż komórki organizmu człowieka same produkują Methyloglyoxal, a jedyną metodą na zwiększenie jego ilości w organizmie jest spożywanie Miodu Manuka. Na zakup tego rodzaju miodu bardzo często decydują się osoby starsze, ponieważ ma on wiele właściwości, które pomagają w utrzymaniu zdrowego stanu ciała. Na przykład, spożywanie Miodu Manuka powoduje łagodzenie i przyspieszenie gojenia się ran, oparzeń i innych urazów. Co więcej, Miód Manuka daje człowiekowi naturalną odporność, dzięki czemu organizm jest lepiej chroniony przez atakami wirusów i bakterii. W Miód Manuka powinni zaopatrzyć się także ci, którzy nieustannie borykają się z problemami żołądkowymi – spożywanie Miodu Manuka wpływa niezwykle korzystnie na cały układ pokarmowy, a wszelkie problemy żołądkowe odchodzą jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Kuracja polegająca na spożywaniu Miodu Manuka zalecana jest też osobom cierpiącym na trądzik, ból gardła, zespół jelita wrażliwego, zapalenie dziąseł, egzemę czy zakażenie gronkowcem.

Wiele osób rezygnuje z zakupu Miodu Manuka ze względu na jego stosunkowo wysoką cenę. Należy jednak pamiętać, iż wysoka cena miodu gwarantuje jego jakość. Naukowcy badają miód bardzo dokładnie, dzięki czemu otrzymujemy produkty o bardzo wysokiej jakości. Co więcej, zażywanie Miodu Manuka w ochronie przed bakteriami, wirusami czy grzybami może okazać się tańsze od kupowania wielu niedziałających na nas antybiotyków. Nie ulega wątpliwości, iż Miód Manuka jest wspaniałym produktem, który zapewni nam doskonałe zdrowie.

Artykuł oraz próbkę produktu dostarczył sklep VitaMarket.pl

Tags: , , ,

Ostatnia edycja przez

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz