Wyśw. od 1 od 3 z 3 artykułów
Choroby, leczenie atopowe zapalenie skóry

Alergia

Alergia – określenie powstałe z połączenia dwóch greckich słów: allos; znaczące: różne, zmie­nione oraz ergos: oznaczające pracę lub działanie. Najprostsza definicja alergii to stwierdzenie, że jest to szereg objawów i chorób, które są nadmierną reakcją (odpowiedzią immunologicz­ną) na wiele substancji, samych w sobie nieszkodliwych, w grupie predysponowanych, nad­wrażliwych osób. (więcej…)

0

Atopowe zapalenie skóry (egzema) AZS

Egzema lub inaczej atopowe zapalenie skóry występuje najczęściej w dzieciństwie i polega na przewlekłym podrażnieniu skóry. Egzema występuje u około 10% dzieci. (więcej…) Odwiedzający wpisali takie problemy:egzema na doniach.

0

Wstrząs anafilaktyczny

Wstrząs anafilaktyczny jest zagrażającą życiu, ciężką, systemową odpowiedzią na alergen, na który organizm był uprzednio uczulony. Typowym przykładem jest wstrząs anafilaktyczny po użądleniu przez pszczołę, po podaniu penicyliny, surowicy przeciwtężcowej, środków znieczulających albo wstrzyknięciu kontrastu przed badaniem radiograficznym. (więcej…) Odwiedzający wpisali takie problemy:uczulenie na kontrast objawy, wstrzs anafilaktyczny, wstrzas po kontrascie.

0