Wyśw. od 1 od 5 z 5 artykułów
Choroby, leczenie depresja

Psychoza maniakalno-depresyjna

Psychoza maniakalno-depresyjna, zaburzenie psy­chiczne charakteryzujące się ciężkimi i nawracającymi stanami depresyjnymi lub maniakalnymi, przerywanymi nagłymi lub stopniowymi okresami poprawy. (więcej…)

0

Psychiatria

Psychiatria, gałąź medycyny zajmująca się diagnozo­waniem, profilaktyką i leczeniem zaburzeń psychicznych. (więcej…)

0

Nerwica

Nerwica — zalicza się do najczęściej występujących zaburzeń zdrowia. Z opisowego punktu widzenia pojęcie nerwicy jest trudne do jednoznacznego określenia. W ostatnich latach wokół tego terminu narosło wiele kontrowersji, nawet autorzy najnowszej klasyfikacji zaburzeń psychicz­nych (ICD-1 0) nie pokusili się o zdefiniowanie tego zjawiska. (więcej…) Odwiedzający wpisali takie problemy:psychonerwica.

Możliwość komentowania Nerwica została wyłączona

Bulimia

Bulimia jest to zaburzenie psychiczne charakteryzujące się okresami wzmożonego apetytu z następującym po nich przeczyszczaniem, obejmującym wzbudzanie wymio­tów i stosowanie środków przeczyszczających. (więcej…)

0

Depresja

Depresja – zespół objawów psychopatologicznych, wśród których zasadniczym jest długotrwałe, utrzymujące się przygnębienie. Depresja nie jest zwykłym, chwilowym pogorszeniem nastroju. To przewlekła choroba, u której źródeł leżą subtelne zaburzenia w biochemii mózgu – z tego (między innymi) powodu coraz częściej leczy się ją farmakologiczne. (więcej…) Odwiedzający wpisali takie problemy:Mioklonie.

0