Wyśw. od 1 od 4 z 4 artykułów
Choroby, leczenie mesmeryzm

Prekursorzy medycyny alternatywnej

Paracelsus (1493 – 1541) – o istocie życia stanowi tajemna siła – archeusz, który kieruje pracą organizmu (wewnętrzny alchemik). (więcej…) Odwiedzający wpisali takie problemy:nihilizm terapeutyczny.

0

Medycyna alternatywna współcześnie (homeopatia, hydroterapia)

Czym jest mesmeryzm dzisiaj? Niedawno, w latach 80tych, niemieccy pacjenci jeździli do Holandii, żeby poddać się leczeniu rodzinie magnetyzerów, powołującej się na wspólne korzenie z Mesmerem. W Niemczech istnieje Towarzystwo Rozwoju Duchowego –należy do niego większość poważnych uzdrowicieli. W Anglii znajduje się Leas Center for Spiritual Healing(które założył zmarły w 1976 roku Harry Edwards). A  Full Article…

0

Medycyna alternatywna cd.. Markiz de Puysegura

Markiz de Puysegura (1751-1825) twórca pojęcia: somnambulizm (sen magnetyczny). Odpowiednie ruchy dłoni,modulacja głosu, natężenie spojrzenia wprawiały pacjenta w stan przytłumionej świadomości, a dalej jasnowidzenie i poruszenie nerwowe. (więcej…)

0

Medycyna alternatywna FRANZ ANTON MESMER

Podstawą doktryny Mesmera była teza, zgodnie z którą cały świat zanurzony jest w cieczy o charakterze elektryczności, niewidzialnej, lecz ukazującej się podczas magnetyzowania w postaci jasnych kropel lub promieni. (więcej…)

0