Wyśw. od 1 od 3 z 3 artykułów
Choroby, leczenie nadciśnienie tętnicze

Miażdżyca

Miażdżyca — to przewlekły proces chorobowy, w którym dochodzi do pogrubienia ściany naczyniowej i utraty jej elastyczności. Proces miażdżycowy rozpoczyna się niemal od urodzenia i postępuje przez całe życie. Przez wiele lat sądzono, iż rozwój miażdżycy związany jest ze starzeniem się organizmu i wynikającą z tego degeneracją ściany naczyń. Obecnie wiadomo jednak, że zmiany miażdżycowe  Full Article…

0

Nadciśnienie tętnicze nerkowo-pochodne

Wynik zaburzenia nerkowej eliminacji Na i płynów prowadzącego do zwiększenia objętości osocza, a także wynik zmian w wydzielaniu przez nerki substancji wazoaktywnych powodujących układowe lub miejscowe zmiany napięcia tętniczek. (więcej…) Odwiedzający wpisali takie problemy:zwężenie tętnicy nerkowej objawy.

0

Guzkowe zapalenie tętnic

Po łacinie: panarteritis nodosa, periarteritis nodosa). Choroba autoimmunologiczna z grupy martwiczych zapaleń ściany naczyniowej. typowo zajmuje małe i średnie tętnice typu mięśniowego. tętnice płucne są najczęściej wolne. (więcej…) Odwiedzający wpisali takie problemy:guzkowe zapalenie tetnic, siność siatkowata, siność siatkowata leczenie, mononeuropatia wieloogniskowa.

0