Wyśw. od 1 od 6 z 6 artykułów
Choroby, leczenie opłucna

Odma

ODMA – powietrze w jamie opłucnowej które doprowadza do zapadnięcia się płuca a to z kolei do obniżenia jego sprawności oddechowej oraz do przesunięcia śródpiersia. (więcej…) Odwiedzający wpisali takie problemy:odma objawy, opucna.

0

Wysięk z jamy opłucnowej

Jama opłucnowa to przestrzeń zawarta między opłucną ścienną i opłucną płucną. Powiększa się ona podczas wdechu a zmniejsza przy wydechu. (więcej…)

0

Odma opłucnowa

Odmą opłucnową nazywamy obecność powietrza w jamie opłucnej z następowym zapadnięciem płuca po tej samej stronie. (więcej…) Odwiedzający wpisali takie problemy:odma pucna, odma prężna, Odma Płucna Leczenie.

0

Opłucna, jama opłucnej, zachyłki

Każde płuco (pulmo) otoczone jest workiem opłucnowym zbudowanym z dwóch warstw: opłucnej płucnej (pleura pulmonalis) i opłucnej ściennej (pleura parietalis). Wytworzona między nimi przestrzeń zwana jest jamą opłucnową (cavitas pleuralis), która przedstawia się jako zamknięty worek, nie komunikujący się z otoczeniem. (więcej…) Odwiedzający wpisali takie problemy:opłucna.

0

Zapalenie opłucnej

U 10 % pacjentów oddziałów wewnętrznych stwierdza się zmiany w opłucnej. Najczęściej – płyn w jamie opłucnej. Obecność płynu w jamie opłucnej – ważny objaw choroby ogólnoustrojowej lub procesu chorobowego obejmującego narządy klatki piersiowej albo dotyczącego samej opłucnej. Płyn ten może mieć charakter wysięku lub przesięku. Wysięk powstaje najczęściej w odpowiedzi na czynnik zapalny lub  Full Article…

0

Aspergiloza

Aspergillosis to grzyby z rodzaju Aspergillus (szczególnie fumigatus i niger) to następny, po Candida, czynnik etiologiczny 'szpitalnych’ grzybic u osób ciężko chorych. (więcej…) Odwiedzający wpisali takie problemy:aspergiloza, aspergillus fumigatus leczenie, aspergillus fumigatus objawy, aspergiloza objawy, aspergillus fumigatus.

1