Pieluchomajtki – postaw na bezpieczeństwo i wygodę

Zachowanie wysokiego stopnia higieny i komfortu u osób zmagających się z nietrzymaniem moczu wymaga zastosowania specjalnych środków ochronnych. Im większy stopień nasilenia objawów, tym trudniej zadbać o suchą skórę i psychiczny komfort chorego. Dlatego w przypadku osób, u których na skutek utraty kontroli nad pęcherzem dochodzi do mimowolnego oddawania dużych ilości moczu, najlepiej sprawdzaj się niezwykle chłonne pieluchomajtki. Co warto o nich wiedzieć?

Sprawdzone sposoby na kłopoty z pęcherzem

Nietrzymanie moczu to kłopotliwy problem, którego konsekwencje znacznie obniżają komfort życia. W przypadku dużego stopnia nasilenia objawów, u osoby zmagającej się z utratą kontroli nad pęcherzem może dochodzić do jego mimowolnego niemal całkowitego opróżnienia. Możliwość znalezienia się w tak krępującej sytuacji pozbawia chorych radości życia. Uczucie wstydu i towarzyszącego mu dyskomfortu jest dla osób cierpiących na inne choroby dodatkową, uciążliwą dolegliwością. Bez wątpienia stanowi również kolejne utrudnienie w sprawowaniu nad nimi opieki przez bliskich. Rozwiązaniem wszystkich tych problemów okazują się niezwykle chłonne środki higieny intymnej, jakimi są pieluchomajtki.

Pieluchomajtki doskonale sprawdzają się u osób cierpiących na nietrzymanie moczu o średnim i zaawansowanym stopniu nasilenia objawów. Wyposażone w szereg zabezpieczeń są wygodne w użytkowaniu zarówno dla chorego, jak i jego opiekuna. Zapewniają skuteczną ochronę przed przeciekaniem, są przyjazne dla skóry i łatwe w zakładaniu. Ich stosowanie to sposób na poprawę jakości życia pacjenta i ułatwienie sprawowania opieki nad nim.

Suchość i wygoda

W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju środki ochronne przeznaczone dla osób zmagających się z problemem nietrzymania moczu. Należą do nich m.in. wkładki, majtki chłonne oraz pieluchomajtki. Każdy z nich zapewnia inny stopień ochrony. O ile w przypadku nieznacznego lub średniego stopnia zaawansowania objawów dobrze sprawdzą się kolejno wkładki i majtki chłonne, o tyle mimowolne upuszczanie przez chorego dużych ilości moczu wymaga zastosowania nieco grubszych pieluchomajtek. Dzięki specjalnemu pasowi oraz rzepom ten rodzaj środków ochronnych najlepiej zabezpiecza skórę chorego, który ze względu na podeszły wiek oraz pogarszający się stan zdrowia musi przebywać w pozycji leżącej. Za sprawą umieszczonych po bokach szwów zdejmowanie pieluchomajtek jest niezwykle proste. Wystarczy jedynie je rozerwać, bez konieczności zmiany pozycji leżącego.

Chłonny wkład, w który są wyposażone, zabezpiecza skórę przed wilgocią i zapewnia przyjemne uczucie suchości. Podobnie jak inne produkty tego rodzaju, pieluchomajtki niwelują brzydkie zapachy, ułatwiając zachowanie higieny i dobrego samopoczucia u chorego. Aby zapewnić maksymalny poziom ochrony, należy odpowiednio dopasować wielkość produktu. Niewłaściwie dobrany rozmiar sprawi, iż pieluchomajtki nie będą należycie przylegać do skóry, a tym samym zakres ochrony, jaki zapewniają, będzie mniejszy.

Ostatnia edycja przez

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kiedy wykonać badanie doppler tętnic szyjnych?

Starzenie się naszego społeczeństwa niestety wpływa negatywnie na liczbę zachorowań na udar mózgu. Jest to stan bezpośredniego zagrożenia życia, w...

Zamknij