Pleśń w domu

W większości ciemnych mieszkań, o dużym poziomie wilgotności, pozbawionych dostatecznej ilości wentylatorów, które ułatwiają cyrkulację powietrza prędzej, czy później pojawia się jeden, za to olbrzymi problem. Nieestetyczne grzyby w postaci szpecącej ściany, pleśni są zmorą wielu mieszkańców pomieszczeń o dużej , sprzyjającej rozprzestrzenianiu się ciemnego nalotu w błyskawicznym tempie.

 

Na działanie pleśni szczególnie narażone są łazienki stanowiące idealny klimat dla rozwoju chorobotwórczych mikroorganizmów. Łazienka stanowi istny raj dla grzybów, bakterii i pleśni. Powinniśmy, zatem zdawać sobie sprawę, że zapobieganie jest o wiele dogodniejszą opcją, od walki z trudną do zlikwidowania grzybnią. Aranżując mieszkanie nie możemy zapominać o prawidłowej wentylacji w postaci kratek wentylacyjnych, drzwi łazienkowych z otworami, nawiewników okiennych i wentylatorów odpowiedzialnych za swobodną cyrkulację powietrza.

nawiewnik okienny, wentylacja okien

Co jednak zrobić, gdy problem postawił nas przed faktem dokonanym, a jakość wizualna i użytkowa mieszkania została obniżona obecnością niechcianych elementów dekoracyjnych? Jak się pozbyć pleśni w skuteczny i profesjonalny sposób? Odpowiedź nie jest jednoznaczna i prosta, gdyż w niektórych przypadkach problem może polegać na złych warunkach technicznych budynku, którego ściany przez lata eksploatacji narażone były na działanie wilgoci. Właściwa izolacja mieszkania powinna zlikwidować kwestie pleśni. Najprawdopodobniej nie obędzie się bez remontu lokalu od strony wewnętrznej. Modernizacja ukierunkowana na pozbycie się tynku, oraz oklein ściennych, dokładnym oczyszczeniu powierzchni, oraz pokryciu faktury profesjonalnymi preparatami grzybobójczymi.

preparaty grzybobójcze

Źr. ModneWnetrza.com

Do usuwania niewielkiej ilości pleśni wystarczające okazuje się spryskanie zmienionych powierzchni sprejami, lud specjalnymi środkami. Niezawodne właściwości wykazuje również chlor idealnie usuwający różnego typu pleśnie, oraz pochłaniacz wilgoci zapobiegający ponownemu pojawieniu się nalotu. Z mniej inwazyjnych środków godny uwagi jest wysokoprocentowy spirytus, oraz kwas cytrynowy sprawdzający się w przypadku powierzchni drewnianych.

pochłaniacz wilgoci

Odwiedzający wpisali takie problemy:

ple na cianach.

Tags: ,

Ostatnia edycja przez

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz