Wizyta u psychologa przez Internet? Poznaj trzy zalety takiego rozwiązania

Wraz z rozwojem technologii i powszechnym dostępem do Internetu pojawiły się zupełnie nowe możliwości dla osób, które korzystają z pomocy psychologa. Terapia online cieszy się naprawdę sporym zainteresowaniem, choć początkowo wydawało się, że nic nie może zastąpić spotkań twarzą w twarz z pacjentem. Sprawdź, dlaczego tak wiele osób zaufało psychologom świadczącym usługi przez Internet.

Szeroki wybór specjalistów

O ile w dużym mieście znalezienie odpowiedniego specjalisty nie jest aż tak dużym problemem, o tyle w mniejszych miejscowościach i obszarach wiejskich często działają dwie lub trzy osoby. Na dodatek nie zawsze lokalny psycholog specjalizuje się w problemie, z którym zmaga się pacjent. Czasami również problemem jest zwyczajnie sam przebieg terapii, która nie odpowiada klientowi, a dla której nie ma alternatywy w najbliższej okolicy.

Prawdziwym wybawieniem w takiej sytuacji może okazać się właśnie psycholog online. W sieci nie trzeba ograniczać się jedynie do własnego miasta lub powiatu. Można sięgnąć po pomoc specjalisty z innego województwa, który być może lepiej poradzi sobie z problemem konkretnego pacjenta. To także świetne rozwiązanie dla osób mieszkających za granicą, dla których język kraju pobytu nadal jest problemem i uniemożliwia swobodne wyrażenie uczuć i emocji.

Poczucie bezpieczeństwa i dyskrecja

Paradoksalnie dla wielu osób możliwość skorzystania z terapii na odległość może być impulsem do rozpoczęcia leczenia. Wiele osób zmagających się z różnymi traumami, lękami czy też depresją niechętnie opuszcza mieszkanie. Wizyty w gabinecie psychologa mogą być źródłem dodatkowego stresu, ponieważ pacjent będzie zmuszony do wyjścia poza strefę własnego komfortu i rozmowę o swoich problemach w nieznanym lub nielubianym miejscu.

Dla niektórych sporym wyzwaniem może być również przełamanie się i przyznanie się do choroby lub zaburzeń. W mniejszych miejscowościach często można spotkać kogoś znajomego w lokalnej przychodni, a nie każdy pacjent jest na to gotowy. Zapisanie się na wirtualną wizytę przez portal psychomedic.online pozwala na zachowanie maksymalnej dyskrecji i rozmowę z psychologiem z domu, biura lub innego miejsca wybranego przez klienta.

Oszczędność czasu i wygoda

Wiele zabieganych i ciężko pracujących osób z chęcią kontynuowałoby regularne spotkania z psychologiem, ale zwyczajnie brakuje im czasu na cotygodniowe wizyty w gabinecie oddalonym np. o godzinę drogi. Sporą przeszkodą mogą być również częste podróże służbowe i rekreacyjne, zwłaszcza jeśli pacjent ma zalecenia dotyczące terapii bez dłuższych przerw. Z psychologami z psychomedic.online można porozmawiać nawet podczas urlopu.

Wielu klientów korzystających z pomocy specjalistów z sieci klinik psychologiczno-psychiatrycznych docenia również możliwość przeprowadzenia spotkania bez wychodzenia z domu. Jest to świetna opcja dla osób niepełnosprawnych, mam z dziećmi czy też osób pracujących z domu. Warto pamiętać, że w przypadku np. osób z depresją przygotowanie się do wizyty w gabinecie mogłoby być zwyczajnie ponad siły.

Tags:

Ostatnia edycja przez

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz