Żylaki- kto i jak leczy?

Nieatrakcyjne zwłaszcza od strony estetycznej poszerzenia żył stały się jednym z utrapień współczesnych kobiet. Panie borykające się ze wspomnianymi żylakami chciałby się ich pozbyć na dobre. Czy istnieje skuteczny sposób na ich wyeliminowanie i czy wiąże się on z wysokimi kosztami?

Leczenie żylaków

Współczesna medycyna jest w stanie uporać się z wieloma przypadkami, które jeszcze do niedawna były trudne do hospitalizowania. Na ten moment leczenie żylaków może odbywać się na wiele sposobów. Żeby ocenić, który z nich będzie adekwatny w naszym przypadku, najlepiej udać się w pierwszej kolejności na indywidualną konsultację do flebologa.
Doświadczony specjalista od żył przedstawi pewną diagnozę, wolną od domysłów. Nie powinniśmy na własną rękę próbować ocenić, jak wygląda sytuacja, skoro nie dysponujemy odpowiednim zasobem wiedzy z zakresu medycyny. Dziś możemy podejść do kwestii związanych z leczeniem żylaków w dwojaki sposób. Same metody dzielimy na operacyjne i bezoperacyjne. O tym, czy leczenie w danym przypadku będzie możliwe bez skalpela, decyduje przede wszystkim stopień zaawansowania schorzenia.

Czym jest chirurgia naczyniowa?

Dziedzina medycyny zorientowana na diagnozowanie oraz leczenie wszelakich chorób związanych z niewłaściwym funkcjonowaniem naczyń limfatycznych, a także krwionośnych przeszła w ostatnich czasach spore przeobrażenia. Nowatorskie metody leczenia wyparły te dające niewielką szansę na powodzenie. Zaistniał jednak inny problem w postaci wzrostu zachorowalności.
Specjaliści z zakresu chirurgii naczyniowej mają pełne ręce roboty. Odsetek kobiet borykających się ze schorzeniami żylaków stale rośnie. Niestety trend ten wciąż jest zwyżkowy, co przekłada się na długi czas oczekiwania na refundowany zabieg. Długie kolejki w gabinetach wykonujących świadczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia z pewnością nie napawają nikogo optymizmem.

Metody leczenia żylaków

Nieustanny rozwój medycyny przyczynił się do tego, że dziś możemy wybierać spośród wielu innowacyjnych metod niwelowania żylaków. O tym, czy wybrany sposób leczenia będzie adekwatny w wybranym przypadku, powinien zadecydować lekarz. Prawdopodobieństwo uniknięcia konieczności operowania zależne jest od różnych czynników.

Operacyjne

Obawy przed tego rodzaju zabiegami nie do końca należy uznać za uzasadnione. Metody operacyjne, takie jak np. miniflebektomia da się uskutecznić w warunkach ambulatoryjnych oraz z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego. W tym przypadku chirurg tworzy specjalne mikronacięcia niewymagające szycia skóry. Ta mało inwazyjna metoda pozwala na szybki powrót do zdrowia.
Innym popularnym zabiegiem operacyjnym z zakresu leczenia żylaków jest kriostripping. Tutaj do otworów stworzonych w wyniku nacięć wprowadza się pokrytą złotem sondę podpiętą do zbiornika z podtlenkiem azotu. W efekcie prowadzi to do szybkiego usunięcia chorych naczyń. Najczęściej jednak usuwanie żylaków operacyjnie uskutecznia się poprzez stripping.

Bezoperacyjne

Mało inwazyjne metody leczenia żylaków cieszą się szczególnym uznaniem wśród pacjentów. W przypadku braku przeciwwskazań można udać się na tego typu zabieg. Rozróżniamy trzy główne typy bezoperacyjnych sposobów unicestwiania żylaków. Do pierwszej grupy zaliczymy tzw. metody chemiczne, czyli zabiegi takie jak skleroterapia, czy też klejenie.
Bardziej zaawansowane zabiegi chemiczno-mechaniczne w wielu przypadkach znajdują swoje uzasadnienie. Stosowana od kilku lat z powodzeniem metoda ClariVein zaskakuje wysoką skutecznością. Podobnie zresztą jak Flebogrif, czyli innowacyjny zabieg wynaleziony w Polsce i stosowany obecnie z powodzeniem na całym świecie. Mianem najmniej inwazyjnych sposobów na leczenie żylaków należy określić metody termiczne, a wśród nich np. bezbolesną metodę SVS.

Leczenie żylaków z Mediraty

Dla wielu pacjentów największy problem stanowi cena poszczególnych zabiegów. Warto jednak pamiętać o tym, że finansowanie leczenia wcale nie musi oznaczać konieczności uiszczenia na starcie pełnej opłaty. Dziś możemy skorzystać z alternatyw w postaci rozłożenia płatności w systemie ratalnym.
Dzięki instytucjom takim jak Mediraty pacjenci mogą rozważyć opcję każdego z interesujących ich zabiegów mających na celu leczenie żylaków. Wsparcie z zakresu finansowania usług medycznych polegające na rozłożeniu płatności na raty pozwala skorzystać z prywatnej opieki medycznej i uniknąć długiego oczekiwania w kolejce na termin przydzielony w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Nie zwlekajmy z leczeniem żylaków w nieskończoność. Pozytywne opinie na temat nowoczesnych metod eliminowania tego schorzenia powinny nas przekonać do podjęcia decyzji o zabiegu. Ponadto nie musimy się już obawiać kosztów z tym związanych, ze wsparciem Mediraty dokonamy spłaty zobowiązania w systemie ratalnym.

Ostatnia edycja przez

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz